Вклучи се...
Логирање на Постоечки Член
Код на членот
E-mail
Логирање на Нов Член
Код на членот

Ok
Ја заборавивте ло
Запишете го Вашиот регистриран е-маил и ние ќе го испратиме членскиот код веднаш!
E-mail
Го заборавивте PIN кодот?
Ве молиме, пополнете го полето Член
Код на членот
Избрани производи

Погреднете кои се најпопуларни производи (или кои најчесто биле купувани) во нашата мрежа.

Додатоци во исхраната

Квалитет, 20 години искуство, континуирана потрага по совршенството, континуирано подобрување на производите, запазување на секој детал. Резултатот секако е ефективноста на додатоците во исхраната од линијата на CalliVita. Што тоа значи за Вас? Секако Вашето здравје

Beauty Formula  (90 таблети)
Производ за убавина
Малопродажба:
1 777 ден
само со нарачка по телефон

Денес живееме во свет каде убавината доаѓа се повеќе и повеќе во центар на вниманието. Веќе нема сомнеж дека добро негуваниот, сјаен изглед е битен фактор за успех како во деловниот, така и во приватниот живот. Кожата е еден од најголемите органи на човековото тело, воедно и површина која не заштитува од надворешноста. Без разлика на тоа колку квалитетна козметика употребуваме, доколку сакаме нашето тело да добие се што е потребно, треба да се погрижиме и за работите што се внесуваат.

Главно правило е дека доколку сакаме да имаме негувани кожа, коса и нокти треба да започнеме од внатрешноста. Убавината дава самодоверба и придонесува за подобри перформанси во било кој аспект од животот.

Витамин А
Витамин Ц
Витамин Б12
Ниацинамид
Витамин Б6 (пиридоксин)
Холин
Силициум
Цинк
Бакар
Јод
Колаген
Л-Метионин
Л-Цистеин
Коњско опавче
Екстракт од лист од коприва
Menopausal Formula  (135 капсули)
формула за менопауза
Малопродажба:
2 129 ден

За време на менопаузата и по нејзиното завршување се менуваат женското тело и метаболизмот. Воедно се зголемува ризикот за одредени заболувања кои може да се превенираат (остеопороза, кардиоваскуларни болести). Во производот Menopausal Formula, Ви нудиме мешавина од активни состојки кои на природен начин може да ги намалат непријатните симптоми на менопауза (иритабилност, жешки бранови, покачување на тежина) и да го намалат ризикот од различни заболувања.

Витамин А
Бета каротен
Витамин Д3
Витамин Ц
Витамин Е
Витамин Б1
Витамин Б2
Витамин Б3
Витамин Б4
Витамин Б5
Витамин Б6 (пиридоксин)
Витамин Б12
Биотин
ПАБА
Холин
Инозитол
Калциум
Магнезиум
Калиум
Цинк
Бакар
Железо
Манган
Јод
Селен
Хром
Молибден
Бор
Полско коњско опавче
Анџелика
Сибирски женшен
Екстракт од сладок корен
Корен од црн кохош
Питом трн
Кострика
Биофлавоноид комплекс
New Life  (120 таблети)
мултивитамин за бремени жени и доилки
Малопродажба:
1 171 ден

Бремените жени, младите мајки и оние кои се подготвуваат за бременост е важно да ги задоволат потребите од витамини и минерали. За таа намена Ви го препорачуваме производот New Life. Железото, витаминитеЦ и Б, калциумот и магнезиумот, се неопходни за создавањето на крвта кај малиот ембрион, здравиот развој на имунитетот, коските и нервниот систем, покрај одржувањето на здравјето на мајката. Покрај тоа, фолната киселина учествува во развивање на ткивата кај мајката, одржувајки ја нормална физичката кондиција за време на бременоста и е витална за развојот на нервниот систем на ембрионот.

Бета каротен
Витамин Е
Витамин Б1
Витамин Б2
Пантонтенска киселина
Витамин Б6 (пиридоксин)
Биотин
Фолна киселина
Холин
Инозитол
ПАБА
Витамин Б12
Витамин Ц
Калциум
Магнезиум
Калиум
Цинк
Манган
Железо
Бакар
Јод
Хром
Никотинамид
ParaProteX  (100 таблети)
Антипаразитарен и антифунгален производ
Малопродажба:
1 989 ден

ParaProtex е производ со широк спектар составен од уникатна комбинација на состојки. Тие природно ги помагаат заштитните процеси во телото против бактериите, вирусите и габичките, даваат ефективна помош во случај на цревни инфекции, ја одржуваат здрвата цревна флора, а преку цревната слузница го зајакнуваат целокупниот имун систем. Меѓу активните состојки на производот ParaProteX се наоѓаат познатите состојки како: масло од семки од грејпфрут, лук, орев  и билки кои успешно се користат со векови во народната медицина како: рангунски позавец, миризлива пепелашка, каранфилче и тахебо.

Рангунски ползавец
Миризлива пеперутка
Екстракт од кисел трн (6% Aлкалоиди)
Измирна смола (мирха)
Масло од каранфилче
Тахебо во прав
Прав од црн орев
Масло од кралевски орев
Екстракт од семки на грејпфрут
Лук во прав
Senior Formula  (90 таблети)
мултивитамин за повозрасни
Малопродажба:
1 006 ден

Senior Formula е мултивитамински производ специјално создаден за лица на возраст над 50-тата година, кој воедно содржи минерали, елементи во траги, антиоксиданти, биофлавоноиди и екстракти од билки како ginkgo biloba, семки од грозје и кора од бор. Освен поддршката на имуниот систем, овој производ помага во зголемување на отпорноста и одржување на физичката и менталната свежина.

Лист од гинко билоба
Супероксид дисмутаза
Витамин Е
Бета каротен
Витамин Д
Витамин Б1
Витамин Б2
Ниацинамид
Пантонтенска киселина
Витамин Б6 (пиридоксин)
Биотин
Фолна киселина
Холин
Инозитол
ПАБА
Витамин Б12
Витамин Ц
Калиум
Цинк
Бакар
Железо
Манган
Хром
Молибден
Бетаин HCl
Биофлавоноид комплекс
Хесперидин комплекс
Л-Глутатион
Јод
Селен
Екстракт од семки на грејпфрут
Лутеин
Екстракт од бор
Vital 0  (90 таблети)
мултивитамин за крвна група О
Малопродажба:
1 268 ден

Лицата со крвна група О, кои се развиле најрано за време на еволуцијата се адаптирале на конзумирање на месо. На овој начин тие полесно ги задоволуваат потребите за железо, но може да се разсвие недостиг на некои од витамините од Б комплексот. Нашиот производ наречен Vital 0 содржи избалансирана количина на соодветните витамини и специфични билки како јука, куркума и рен.

Бета каротен
Витамин Ц
Витамин Б1
Витамин Б2
Витамин Б6 (пиридоксин)
Витамин Б12
Ниацинамид
Холин битартат
Инозитол
ПАБА
Биотин
Пантонтенска киселина
Фолна киселина
Рутин
Биофлавоноиди, цитрусно потекло
Хесперидин комплекс
Бетаин HCl
Јод
Калциум
Магнезиум
Железо
Бакар
Цинк
Хром
Селен
Манган
Калиум
Молибден
Бор
Ванадиум
Никел
Силициум
Л-Глутатион
Л-Цистеин
Јука
Екстракт од куркума
Екстракт од сладок корен
Магдонос
Слива
Црна рибизла
Рен
Vital A  ( 90 таблети)
мултивитамин за крвна група А
Малопродажба:
1 268 ден

Крвната група А се развила пред 15-25 илјади години со ширењето на земјоделството. Лицата припадници на оваа крвна група покажуваат склоност кон растителни состојки во исхраната. Тие релативно добро мое да ги задоволат потребите за минерали на своето тело, но за да го зачуваат сопственото здравје потребно е да ги надополнуваат витамините Б12, Ц , Е, фолна киселина и пантотенска киселина. Витамините и минералите во производот се надополнети со билки како лист од глог, боровинка и оригано.

Бета каротен
Витамин Е
Витамин Ц
Витамин Б1
Витамин Б2
Витамин Б6 (пиридоксин)
Витамин Б12
Ниацинамид
Холин битартат
Инозитол
ПАБА
Биотин
Пантонтенска киселина
Фолна киселина
Рутин
Биофлавоноиди, цитрусно потекло
Хесперидин комплекс
Кверцетин
Бетаин HCl
Јод
Калциум
Магнезиум
Железо
Бакар
Цинк
Хром
Селен
Манган
Калиум
Молибден
Бор
Ванадиум
Никел
Силициум
Л-Глутатион
Л-Цистеин
Бромелаин
Лист од глог
Екстракт од лист на зелен чај
Екстракт од сладок корен
Магдонос
Црна рибизла
Слива
Оригано
Vital AB  (90 таблети)
мултивитамини за крвна група АБ
Малопродажба:
1 268 ден

Крвната група АБ е последна во еволутивниот развиток и се формирала како комбинација меѓу крвните групи А и Б. Исхраната може да биде комбинирана од повеќе видови на јадења, но конзумирањето на зеленчук има најповолни ефекти. Производот Vital AB е создаден специјално за крвната група АБ и согласно со потребите содржи повеќе калциум и селен. Витамините и минералите се надополнети со билки како екстракт од црвено грозје, лист од целер и лук.

 

Бета каротен
Витамин Е
Витамин Ц
Витамин Б1
Витамин Б2
Витамин Б6 (пиридоксин)
Витамин Б12
Ниацинамид
Холин битартат
Инозитол
ПАБА
Биотин
Пантонтенска киселина
Фолна киселина
Рутин
Биофлавоноиди, цитрусно потекло
Хесперидин комплекс
Кверцетин
Бетаин HCl
Јод
Калциум
Магнезиум
Железо
Бакар
Цинк
Хром
Селен
Манган
Калиум
Молибден
Бор
Ванадиум
Никел
Силициум
Л-Глутатион
Л-Цистеин
Бромелаин
Екстракт од црвено грозје
Екстракт од сладок корен
Лист од целер
Брокула
Лук
Екстракт од боровница
Vital B  (90 таблети)
мултивитамин за крвна група Б
Малопродажба:
1 268 ден

Крвната група Б се развила за време на миграцијата на населението кога луѓето се адаптирале на климатските услови. Нивната исхрана е типично мешана, па производот наменет за оваа крвна група содржи голема количина на витамини и минерали. Тие се надополнети со билки како бозел, реиши и шитаке печурки.

Бета каротен
Витамин Е
Витамин Ц
Витамин Б1
Витамин Б2
Витамин Б6 (пиридоксин)
Витамин Б12
Ниацинамид
Холин битартат
Инозитол
ПАБА
Биотин
Пантонтенска киселина
Фолна киселина
Рутин
Биофлавоноиди, цитрусно потекло
Хесперидин комплекс
Кверцетин
Бетаин HCl
Јод
Калциум
Магнезиум
Железо
Бакар
Цинк
Хром
Селен
Манган
Калиум
Молибден
Бор
Ванадиум
Никел
Силициум
Л-Глутатион
Л-Цистеин
Лецитин
Бромелаин
Екстракт од сладок корен
Екстракт од лист на зелен чај
Магдонос
Брокула
Екстракт од бозел
Реиши печурка
Шитаке печурка
Електронски производи

Иновативна технологија и напреден дизајн во компактно, атрактивно пакување, Голем број на испитувања и патентирани иновации се искоритени во креирање на прозводи и системи кои прикажуаат исклучителни перформанси, заштита во енергијата и издржливост. Тие резултати се очигледни...

Лична колекција

Доброто здравје почнува со чиста кожа која зрачи. Ние користиме чисти, природни состојќи во нашите производи за лична хигиена. кои ќе ви пмогнат да го исчистите и да го ревитализирате своето тело. Чувствувајте се добро во сопствената кожа.

Домашна колекција

Ние се грижиме за нашата планета исто толку коилку и Вие што се гришите за чистотата на Вашиот дом. Затоа ги направивме нашите природни средства за чистење кои не ја загадуваат околината. Чувствувајте на планетат како Ваш дом.

Испати до пријател
Испраќач
e-mail на испраќач
Испрати до
Цена во mail
Малопродажба
Email порака
Начин и цена на испорака

Пошта Карго Брза Пошта